Obec Velká Kraš

Obec Velká Kraš

... obec založena od roku 1256

Osvětová kampaň – „Prokoukl to! A ty? 4. 3. 2024

Moderní doba nahrává podvodníkům, kteří se svou obětí nemusí přijít do fyzického kontaktu. Stačí jim pouze telefon a věrohodný scénář, aby vás připravili o veškeré úspory!

Seznamte se, tohle je PAN PROKOUKL, nový parťák policistů v Olomouckém kraji, specialista na podvody páchané v online prostoru. Dobře si ho prohlédněte, protože až na něj natrefíte, můžete si být jisti, že Vás bude chtít upozornit na nový trik, s jehož pomocí se podvodníci snaží vylákat peníze. Zároveň se dozvíte, v čem je zakopaný pes a na co si dát pozor!

Rozsáhlá osvětová kampaň s názvem „Prokoukl to! A ty?“ si klade za cíl informovat veřejnost v kraji o aktuálních nástrahách a podvodných praktikách, s nimiž se mohou lidé setkat při komunikaci v online prostředí. Ústřední postavou kampaně je kreslená komiksová postava – sympatický pan Prokoukl, který sám čelí různým nástrahám v kyberprostoru, o kterých ale přemýšlí a včas dokáže rozpoznat, že se zřejmě bude jednat o něco nekalého. Díky svým správným úvahám a ověřování si informací odhalí podvod dříve, než udělá krok špatným směrem. Je holt ostražitý a o své zkušenosti se s vámi bude chtít podělit.

Kampaň vznikla v reakci na obrovský, bezmála stoprocentní meziroční nárůst evidovaných případů kyberkriminality napříč celou republikou, Olomoucký kraj nevyjímaje. V roce 2022 bylo policii nahlášeno celkem 18 186 případů se škodou převyšující tři miliardy korun. To je o 8 910 případů více než v předchozím roce a vzrůstající trend v počtu podvedených bohužel vnímáme i nadále. V jednotlivých případech tedy nejde o pár tisícovek, ale mnohdy o celoživotní úspory.

Pamatujte, že mít informace o aktuálních podvodných praktikách, je k nezaplacení!!! Informovaný člověk dokáže snáz čelit konkrétním nástrahám. Co by za takovou radu dali ti, kteří už o peníze přišli. A že jich nebylo málo!

osvětová kampaň – „prokoukl to! a ty?
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů